דרכה של קבוצת סאדאב, שזורה בסיפור חייו המרתק של האיש שיסד את החברה, מר דני דוד המשמש כיום כיו"ר ונשיא הקבוצה.

דני (דניאל) דוד נולד בעיר בגדד שבעירק לפני 80 שנים, לאב סוחר ואם עקרת בית, שני מבן 6 אחים עלה עם הוריו בתחילת שנות ה-50 במבצע העלייה “עזרא ונחמיה, כמו משפחות רבות החלה המשפחה מסע קליטה ומיון קשה ומורכב  ראשית במחנה המעבר “שער עליה” ולאחריו נדדו למעברה זמנית בפרדס חנה של היום ומשם למעברת חולון אשר הוקמה באותם הימים.

חבלי הקליטה בארץ:

“ישנו 8 נפשות על 2 מיטות מתקפלות כשאנו חולקים אוהל רעועה עם משפחה נוספת, בתנאים נוראים, בקיץ כבשן ובחורף נחלים של מים היו מציפים את המעברה וסוחפים את מעט הרכוש הבסיסי שעוד היה לנו” מספר דוד “הזיכרונות הראשונים שלי הם בעיקר של קושי, זו תחושה נוראה להביט בהורי ולחוש את חוסר האונים שלהם, מול קשיי השפה, קושי הפרנסה, עוני ובעיקר בושה, אנשים מכובדים שאבדו את מעמדם וכבודם העצמי אל מול חלום ארץ זבת חלב ודבש המתנפצת והמציאות היום יומית הקשה מנשוא. כבר אז כילד/נער צעיר הבנתי שאני מחויב לעזור בפרנסת המשפחה, עבדתי בכל עבודה מזדמנת, ביצור קרמיקה, בסבלות במכונאות, עבדתי ביום ולמדתי בלילה עשיתי הכל, זה לא היה כמו היום, אז פשוט לא היו ברירות אחרות. סיימתי לימודי מכונאות ושובצתי לשירות בחיל השריון, גם בתקופת הצבא יצאתי לחופשות מיוחדות להמשיך ולעבוד על מנת לשלם את החוב המשפחתי במכולת, השלמתי את שירותי הצבאי ויצאתי לחיים”

הצעד הראשון בעולם הנדל"ן:

“פשוט ישבתי וחשבתי היכן אני יכול להרוויח יותר? בשנים ההם השכר בעבודות כפיים בענף הבניין היה כמעט כפול, המקצוע היה מכובד ועבודתי הראשונה הייתה כתפסן, בנאי וברזלן בחברת “ברנוביץ'”, על-מנת להרוויח יותר, עבדתי שתי משמרות, עשיתי ביום עבודה של יומיים ושוב, תמיד לנגד עניי עמדו המצוקות הכלכליות של הורי ומשפחתי ואלו דרבנו אותי להמשיך ולהתפתח. מתוך אותה שאיפה להתקדם, לאחר מספר שנות עבודה פתחתי את העסק העצמאי הראשון, חברה לעבודות שלד בשם “ד.דני”, החברה הלכה וצמחה ובשלב מסוים כבר הינו ליזמים וקבלנים מלאים לבנייני מגורים אותם החלנו בבניה. יחד עם אחיי הקמנו אז את התשתית ל”סאדאב” של היום.”

כיצד הפכה "סאדאב" לחברה הבניה מהמובילות בחולון?

“לאחר ביצוע של מספר פרויקטים כחברה עצמאית, יצרנו שותפות עסקית עם חברת יזום ובניה גדולה יותר והחלטנו לקרוא לחברה “סאדאב” על שם ראשי התיבות שבשמות השותפים, השותפות “סאדאב” התקדמה משמעותית ובנתה אלפי יחידות דיור, בעיקר בחולון וכך צברה מוניטין רב, אני מגיע לכל פרויקט תמיד מהמקום הבסיסי, מהבטון, מהברזל ומהקונסטרוקציה, חשובות לי האיכות, ההקפדה, החומרים והחיוך של הלקוחות ואלו הדברים שבנו את החברה. לימים רכשתי את מניות השותפים והפכתי בעלים יחידים של החברה. בתחילת שנות ה-90 הצטרף אורי בני הבכור לחברה, לאחר ששב מלימודי תואר שני במשפט בין-לאומי באנגליה, אורי התחיל מלמטה, ולמד את בסיס העסק מהרגלים כמו שאומרים והצליח להביא את החברה להישגים מאוד מרשימים, היום אורי הוא מנכ”ל הקבוצה ועושה חייל.”

כיצד מחלקים את הזמן בין עבודה למשפחה?

“איך מחלקים?” מחייך דני, “כבעל לאשתי המקסימה חנה (52 שנה)  כאבא ל-4 ילדים, סבא ל-11 נכדים מקסימים, אני מתעורר כל יום עם הזריחה, יוצא לעבודה במשרה מלאה ב”סאדאב”, עובר בוקר בוקר בכל אחד מאתרי הבניה של החברה, מפקח ומעורב באופן אישי בכל שלב ובכל פרט ופרט, בסופי השבוע אני כל כולי של המשפחה, בהנאה אין-סופית בעיקר, מנכדי המקסימים. דניאל שלי, נכדי הבכור כבר הולך בדרכי והצטרף לחברה ואני כל-כך גאה בו על כך.”

העוגנים:

“קח ללב, אך תמיד תשים את הדברים בפרופורציות. בענף כל-כך עתיר סיכונים, אף פעם אל תתרווח על זרי הדפנה, תמיד בענווה, תמיד בצניעות תמיד בזהירות, בזהירות, בזהירות. אפשר ליצור ולבנות עשרות פרויקטים מוצלחים ואחד לא, שיפיל את הכל. כך אני התפתחתי וכך חינכתי את ילדי, צניעות והבנה כי רק בעבודה קשה, באהבה לאנשים ולמקצוע, בזהירות מתבקשת ובידיעה שבדירות שאנו בונים יחיו משפחות וילדים, מעל הכל…. מילה ואמינות. רק ככה אפשר להצליח.” ככה בונים קבוצה משגשגת!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support